Amennyiben a Proxmox VE Community verzióját használod, a login után állandó figyelmeztető ablakot kapsz, miszerint jobban jársz, ha megveszed. Erre adott megoldást, John McLaren. Lépj be a Proxmox szerverre, majd add ki az alábbi utasításokat.
sed -Ezi.bak "s/(Ext.Msg.show\(\{\s+title: gettext\('No valid sub)/void\(\{ \/\/\1/g" /usr/share/javascript/proxmox-widget-toolkit/proxmoxlib.js && systemctl restart pveproxy.service
A dolog szépséghibája, hogy ha frissül a Proxmox widget, akkor újra le kell futtatni a fenti pár sort.
Két hete kezdtem a home szervereim frissítését. Ugyan, még csak fejlesztői állapotban volt a dolog, de gondoltam, végigpróbálom. Az eredmény, hogy az összes szervert sikerült frissíteni, minimális utómunkával.
A MySQL frissítése csont nélkül lefutott, a CollaboraOffice szintén, a torrent/samba szerverrel sem volt gond, de a NextCloud szerveren valami szorulás volt, mert a frissítés után nem engedett konzol felületen root-ként belépni. Sima userként ment, de rootként nem. Az első, amit találtam, hogy hiányolta a securetty fájlt...
Sok weboldalon olvasható leírás, a Collabora Office telepítésével kapcsolatban. Ezek jó írások, de sajnos azt tapasztaltam, hogy nem egyszer vagy kevés, vagy nem aktuális az oldalon található információ.
A leírás első része egy Proxmox LXC létrehozását taglalja, a később telepítendő Docker konténer és Apache számára.
Mielőtt az LXC konténerünket létrehoznánk, adjuk hozzá az alábbi két fájlrendszer modult a Proxmox szerverünk modules fájljához:
/etc/modules
aufs overlay
Hogy ne kelljen újraindítani...
A hosszú próbálkozások során, elkészült a véglegesnek mondható otthoni rendszer.
Az előző írásaimból látható, hogy nem ültem le papíron megtervezni, egyszerűen csak kísérleteztem, kipróbáltam pár megoldást, így volt lehetőségem a különböző lehetőségek közül, gyakorlatias módon, választani. Természetesen ez otthon megoldható, mert nincs nagy probléma, ha pár órára ez, vagy az a szerver, szolgáltatás vagy a hálózat kiesik.
A szerver, mint már írtam, egy Fujitsu 3 magos, 14GB RAM-os gép, Proxmox virtuális környezettel.
A...
Az előző írásomban már ott a megoldás, hogyan tudunk WebDAV szerverre csatlakozni.
Alternatív megoldás, a Fájlkezelőben az “Ez a gép”-en jobb egérrel kattintva, válasszuk a hálózati hely hozzáadása menüpontot. Ilyenkor nem kap betüjelet az elért mappa, hanem a Fájlkezelőben látható.
Mindegyik módszernél egy probléma van… nem jegyzik meg a jelszót, így újraindítás után ismét be kell írni.
A megoldást leírását itt megtaláljátok angolul, de röviden az alábbi registry módosítást kell végrehajtani:
A HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WebClient\Parameters...
Saját szerver, otthonra.
Pár évvel ezelőtt, szerettem volna egy saját szervert összehozni, ahol a közös fájlokat tarthatja a család, mint a családi képek és videók.
Akkor a lehetőségeket kihasználva egy kétmagos, 4 gigás gépből született egy linuxos, OpenMediavault szerver. Erre ment egy urBackup, egy Samba és egy torrent szolgáltatás.
A családot kiszolgálta, nem mondom, de lassan egyre több új funkcióra lett szükség és többször futottam olyan problémába, hogy a szerver frissítés a külön...
A múlt pénteken (2019. 08. 30) megérkezett a Windows 10 2019. 08. havi összevont frissítése (KB4512941), ami elméletileg hibajavításokat tartalmaz, de sajnos most se sikerült a frissítést hibamentesre elkészíteni. Elviekben javításra került, többek között, a nem működő Windows Sandbox is, és még egy tucat javítást beleraktak a foltba.
Többen is panaszkodnak, hogy a frissítés után nagyon belassul a gépük.
A saját tapasztalatom az volt, hogy a kereső 30-40%-ban folyamatosan terheli a processzort, amire a megoldást...
Naszóval, jelenleg ott tartok, hogy sikerült egy szerverből kettőt csinálni, lényegében minimális (10 perc) szolgáltatás kimaradással (Web), ami, szerintem, így jó. Most van egy levelező szerver, és külön a web szerver, így nem zavarhatják egymást. Mindkettőn alkalmaztam az előzőben leírt fail2ban, SSH szűrős trükköt annyi módosítással, hogy egy hétre csökkent a kitiltási idő. Eleinte napi 40-50 próbálkozás volt, de pár napja már csak 2-3 a napi letiltandó. Mostanság inkább a...
A minap a Youtube-on belefutottam egy tavalyi, Tanya Csenöl videóba. A címe, Harc Mikrotikkel a robotok ellen volt. A video elgondolkodtatott, hogy a két szerveremen ugyanezt, iptables és Fail2Ban segítségével könnyedén meg tudom oldani. Némi Google segítséggel (a regexp nem a legnagyobb barátom), sikerült is elkészítenem a megoldást, ami figyeli a 22-es portot, és ha valaki ott próbál rámenni a szerverre, bannolja, egy évre.
Nézzük, hogyan...
Eljön az az idő, mikor rájövünk, hogy a gépünk adatait menteni szeretnénk.
Ezt lehet, hogy a saját kárunkon tanuljuk meg, de lehet, hogy előrelátók vagyunk, és nem várjuk meg, hogy a több évnyi fénykép, vagy esetleg az adóbevallásaink, vagy bármely más adatunk az örök bitmezőre kerüljön. Sok féle lehetőségünk van a mentést elvégezni, kezdve az egyszerű fájlkezelőben elvégzett duplikálásról, egészen a komoly mentésekig. Bármelyiket is válasszuk, a lényeg, hogy az adataink több példányban legyenek meg.
...Új weboldal, új blog
Változott a weboldal kinézete és a weboldal motorja is. Mostantól a Jekyll blogmotort használom, mivel rájöttem, hogy a Drupal, nekem, ágyúval verébre helyzet volt.
Mint látható az oldalon egyell hátrább szorult a blog, és előtérbe került a landing page, mint főoldal. Amennyiben hibát tapasztalsz az oldalon, kérlek a Kapcsolat menüpont alatt írd meg nekem!